W świecie, gdzie rządzą telefony dotykowe, gry komputerowe i telenowele, ciężko jest znaleźć miejsce dla teatru. Można rzec, iż miejsce to należy już do przeżytków. Sami odpowiedzmy sobie pytanie, ile razy w roku chodzimy do teatru. Liczba ta jest przytłaczająco mała. Uważam jednak, że to błąd, i warto chodzić do teatru. Mam zamiar udowodnić swoje stanowisko.

Przede wszystkim teatr to nie tylko poważna, znana instytucja w wielkim mieście. Nawet w mniejszych miastach nietrudno znaleźć kluby kultury, w których odbywają się spotkania koła teatralnego. Istnieją również teatry młodzieżowe, gdzie w spektaklach występują młodzi aktorzy bądź tacy, którzy chcą pójść w tym kierunku w przyszłości. Teatr taki jest więc świetną okazją, by zdobyć cenne doświadczenie, nauczyć się czegoś nowego, pokonać tremę. Oglądając taki spektakl również uczymy się, ponadto wspieramy swoich kolegów. Jeśli poważny teatr nas nudzi, zawsze można wybrać jakąś lekką komedię – i często tego typu gatunki są właśnie prezentowane przez teatr młodzieżowy.

Ponadto, jeśli drażni nas kino – chrupanie chipsów nad uchem, szelest paczki po paluszkach, czy wystawione nogi kolegi na oparcie fotela, teatr będzie idealnym dla nas miejscem. Teatr zdecydowanie przyciąga ludzi, którzy reprezentują sobą jakiś poziom zachowania, są kulturalni i z pewnością nie zakłócą Ci odbioru sztuki.
Kolejnym, bardzo ważnym argumentem jest też możliwość obejrzenia aktorów na żywo. Jest to fakt, dzięki któremu teatr ma dużą przewagę nad kinem. Oglądając sztukę teatralną, wiemy że aktor nie ma szansy na powtórzenie sceny, widzimy go też bezpośrednio, a nie za ekranem telewizora. Dzięki temu odbiór sztuki jest bardziej wiarygodny, autentyczny i tworzy odpowiedni klimat. Niekiedy można złapać nawet kontakt wzrokowy z aktorem, bądź nawet ma on w scenariuszu, by zwrócić się do kogoś z widowni.

W świetle przytoczonych argumentów stwierdzam, że zdecydowanie warto chodzić do teatru. Niech młodzież nie kojarzy się wyłącznie z wybrykami w szkole, nieodpowiedzialnym zachowaniem czy uzależnieniem od gier komputerowych. Młodzi ludzie coraz częściej są kreatywni, podejmują nowe działania, nawet tworzą młodzieżowe sztuki teatralne. Zatem teatr niesłusznie jest uważany za gorszy odpowiednik kina.