Serwisy weselne piszą specjaliści, którzy wiedzą przed jak wielkim wyzwaniem stoisz. Nie ważne, czy marz Ci się skromny ślub i małe przyjęcie dla najbliższej rodziny, czy chcesz wyprawić wielkie wesele dla ponad setki osób. Jeśli skorzystasz z porad, które zawarte są na takich stronach, całą organizacja będzie łatwiejsza i z pewnością o niczym nie zapomnisz. Takim przykładem może być serwis weselny modnewesele.com Znajdziesz tam inspirujące pomysły już od etapu zaręczyn. Bardzo często takie strony prowadzone są w formie bloga, tak więc na bieżąco pojawiają się tam nowe artykuły. Z pewnością nie zabraknie nowych trendów. Poszczególne wpisy pomogą w podjęciu wielu decyzji, jak choćby wybranie odpowiedniego domu weselnego, dodatków ślubnych, oprawy fotograficznej, czy stylu w jakim urządzić wesele. Znajdzie się także coś dla gości weselnych, jak choćby pomysły na ślubny prezent. Takie miejsce w sieci to skarbnica wiedzy i nieoceniona pomoc dla przyszłej pary młodej.

Coraz więcej par planując swój ślub decyduje się na jakiś motyw przewodni. Nadaje to całej imprezie niepowtarzalnego klimatu, wyróżnia ją na tle innych i stanowi interesujące przeżycie dla wszystkich uczestników. Jedną z bardziej popularnych i bez wątpienia zasługujących na uwagę opcji jest ślub w stylu ludowym. I, co ważne, nie jest to rozwiązanie zarezerwowane wyłącznie dla górali i osób wywodzących się z bardziej tradycyjnych rejonów. Również zakochane w folkowych motywach “mieszczuchy” z powodzeniem mogą się zdecydować na ten styl.

Kolorowo i bajecznie

Wesele w stylu ludowym to przede wszystkim feeria barw i tradycyjnych motywów. Dominują zwłaszcza odcienie żółtego, czerwieni, pomarańczowego, niebieskiego oraz zielonego. Pojawiają się tradycyjne motywy kwiatowe i zwierzęce, takie jak na przykład słynne kurpiowskie koguty lub łowickie ornamenty, a wszystko to, w zależności od preferencji młodej pary, w bardziej lub mniej nowoczesnej interpretacji.

Klimatyczne dodatki – na co postawić?

Planując ślub w stylu ludowym musimy zadbać o przemyślane dobranie dodatków, elementów garderoby, wystroju wnętrz i muzyki. Oto kilka najciekawszych, wartych rozważenia pomysłów:

– kwieciste chusty – to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stylu ludowego, można go zestawić z pełnym, tradycyjnym strojem lub połączyć z klasyczną, białą suknią,

– korale – podstawowa biżuteria folkowa, można zdecydować się na korale w kolorze czerwonym, wielobarwne, lub wzorzyste,

– słoma, polne kwiaty i siano – nieodłączne elementy wiejskiego krajobrazu, wykorzystane do przystrojenia sali weselnej stworzą niepowtarzalny sielski klimat, a wszystko to tanim kosztem,

– wstążki – zdadzą egzamin jako dekoracja stroju jak i sali weselnej,

– fryzura i makijaż – dobrym pomysłem jest przemycenie ludowych wzorców do uczesania panny młodej (warkocze, plecionki) oraz do makijażu (neutralne barwy zestawione z mocną, czerwoną szminką),

– zaproszenia ślubne – zaproszenia z rysunkiem w stylu ludowym są obowiązkowym elementem takiego wesela, będą one stanowiły zapowiedź tego, co będzie miało miejsce później i sprawią, że goście będą z zainteresowaniem oczekiwali dnia ślubu.

Dodatkowe wskazówki

Planując ślub folkowy dobrze jest zapoznać się trochę z istniejącymi w naszym kraju stylami ludowymi i postawić na jeden, który najbardziej przypadnie nam do gustu. Nie powinniśmy mieszać stylów, biorąc na przykład jeden szczegół z kaszubskiego, inny z krakowskiego, bo będzie to sprawiało wrażenie, że tak naprawdę nie bardzo wiemy o co w tym wszystkim chodzi. Jak to też zwykle bywa w dzisiejszych czasach, rekonesans najlepiej zacząć w sieci, przeglądając strony o tematyce ślubnej w rodzaju modnewesele.com oraz witryny i publikacje poświęcone sztuce ludowej i folklorowi.