Mimo, że z każdym rokiem dostajemy na rynek coraz więcej nowoczesnych gier nie można zapominać, że rynek gier to nie tylko ciągła pogoń za nowoczesnymi technikami. Mogłoby się wydawać, że komputer to nadal coś nowego. Jeśli jednak spojrzymy na to nieco szerzej zauważymy, że komputer towarzyszy nam już właściwie od około 40 lat, a to wystarczający okres, by w tym czasie rozwinęło się wiele ciekawych programów, w tym oczywiście gier komputerowych. Mimo, że komputery początkowo zaczęto tworzyć pod kątem pracy to jednak dość szybko stało się oczywiste, że to urządzenie będzie miało swoją istotną rolę rozrywkową. Gry komputerowe zaczęto tworzyć dość szybko, już na pierwsze urządzenia jakie pojawiały się na rynku. Pewnie wiele młodych osób kompletnie nie zdaje sobie sprawę z tego, że na przełomie lat 80 i 90-tych minionego wieku tworzono setki zróżnicowanych gier. Większość z nich przygotowywana była w ramach systemów 8 lub 16-sto bitowych i obecnie nie dostają już wsparcia producentów, jednak osoby, które swój pierwszy kontakt z komputerem miały właśnie w tym okresie oczywiście chętnie do tych gier wracają.

Czemu stare gry nadal budzą zainteresowanie?

Zdaje się, że odzywa się tutaj silny sentyment osób, które rozwijały się właśnie przy tych komputerach. Nie ma tutaj znaczenia estetyka czy grafika, bo jak można się spodziewać gry wyglądają nieco komicznie w stosunku do tego co obecnie znajdziemy na ekranach naszych komputerów. Z drugiej strony można stwierdzić, że ta wielka prostota jest również ich bardzo dużą zaletą. Jak się bowiem okazuje wiele osób sięga po te stare gry właśnie ze względu na ich wyjątkową prostotę i tym samym świetną grywalność. Prostat systemu, początkujące możliwości programistów, a jednak ostatecznie produkt, który charakteryzuje się wyjątkową jakością i przyciąga użytkowników komputerów osobistych jak magnes. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że obecnie młodzi ludzi na takie gry nawet by nie spojrzeli, ale te osoby, które na tych grach się wychowywały nadal chętnie po nie sięgają. Dla nich nie ma sensu granie w kolejną grę naszpikowaną nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Zamiast tego wolą wybrać swoje stare gry, przy których spędzali wiele godzin.

Gdzie znajdziemy dawne gry?

Jeśli tematyka starych gier budzi wasze zainteresowanie warto szukać takich miejsc, gdzie będzie można w nie zagrać, albo też będzie szansa na ich ściągnięcie. Na naszej stronie www.abandoned.pl możecie liczyć na wiele gier z tych pięknych czasów, gdy na komputerach wszystko wyglądało bardzo prosto i nie było wyścigu zbrojeń między producentami, nie było rozbudowanych systemów operacyjnych. Sami jesteśmy wielkimi miłośnikami grania w gry komputerowe, które mają duszę i dlatego promujemy to co obecnie nie jest już powszechnie dostępne. Nie musicie również obawiać się braku wsparcia technicznego do tych gier, ponieważ na takie wsparcie będziecie mogli liczyć z naszej strony. Postaraliśmy się o szeroką bazę gier, które określić można jako gry 8 i 16 bitowe, ale również ciągle pracujemy nad tą naszą ofertą i bazę powiększamy o kolejne propozycje. Stale dbamy również o nasz zespół, który tworzy serwis, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć dla Was wsparcie techniczne, które ułatwi uruchomienie tych gier.

Rozbudowana baza gier

Baza gier przez nas przygotowywana jest przez wiele osób, gry są dostępne do ściągnięcia dla każdego kto będzie chciał z naszej witryny skorzystać. Dbamy o to, by na naszej stronie pojawiały się gry należące do różnych dziedzin i tematyki, ponieważ dzięki temu mamy gwarancje, że każdy poszukujący starych gier znajdzie tutaj dla siebie coś interesującego. Jeśli również interesuje Was komputerowa klasyka z czasów, gdy komputer był nowością to bez wątpienia nasza witryna będzie dla Was rzeczywiście ciekawa i chętnie powinniście tu wracać. Jeśli zaś młodzi stawiają wyłącznie na nowoczesne gry to warto również zajrzeć do nas, by zobaczyć jakie były tak naprawdę początki gier komputerowych i z czym można było się kiedyś spotkać.