Do niedawna jeszcze mężczyźni uważali pomoc psychologa jako niemęską i wstydliwą. Bynajmniej to nie oznacza, że nie dotykały ich żadne kłopoty, zwyczajnie jakoś sobie z nimi radzili. Jednak czasem kłopoty się powiększały, a zaczynało na tym cierpieć ich osobiste i zawodowe życie.

Panie dużo chętniej korzystały z pomocy do psychologa, na szczęście ostatnimi czasy wszystko się zmienia. Panowie przede wszystkim przestali traktować psychologiczne porady jako rzecz, której należy się wstydzić. Zwłaszcza, że dynamiczne życie codzienne, rosnąca presja i społeczne wymagania spowodowały, że sporo kierowników i managerów zaczęło mieć problemy z napięciem. Powiedzieć można, że w pewnych środowiskach modna się stało współpracowanie z psychologiem, a na przykład w przypadku zawodników jest to wręcz konieczne. Znający się na rzeczy psycholog będzie potrafił zmotywować zawodnika do dalszego treningu, a dodatkowo wesprzeć przy eliminacji stresu i tremy przed zawodami.

Lecz dla normalnych osób pomoc psychologa także może mieć spore znaczenie, dzięki temu łatwiej sobie poradzą powszednimi kłopotami i problemami. W naszym dynamicznym, wypełnionym stresem i wymaganiami codziennym życiu ogromne znaczenie ma, aby pogodnie i z odrobiną dystansu patrzeć na codzienne dni.