Kalkulator wynagrodzeń to jedno z wielu ciekawych rozwiązań bardzo przydatnych w obliczaniu wysokości dochodów jakie znajdziemy w Internecie. Zaletą tego typu miniprogramu jest fakt, iż za jego pomocą można wyliczyć zarówno wysokość pensji netto jak i zaliczki na podatek dochodowy czy wszelkie składki emerytalne – można to czynić zarówno w odniesieniu do jednego czy kliku miesięcy, jak i w skali całego roku.

Kalkulator wynagrodzeń jest przy tym bardzo posty w obsłudze – wystarczy wpisać pożądane wartości we wskazane pola i zatwierdzić operację. Narzędzie to może okazać się bardzo przydatne z punktu widzenia informacyjnego dla pracodawcy, zwłaszcza jeśli czeka go rozmowa kwalifikacyjna z potencjalnym pracownikiem. Oczywiście kwestia kosztów pracy czy wynagrodzeń to już sprawa bardziej odrębna i szczegółowa zarazem, ale posługując się tego typu kalkulatorem podmiot zatrudniający może uzyskać ogólne informacje przydatne w podjęciu ostatecznej decyzji np. o ilości pracowników, których jest w stanie zatrudnić.

Dlatego jeśli rozmowa kwalifikacyjna z danym kandydatem nie zakończy się powodzeniem – warto do następnej nieco bardziej się przygotować, by mieć już ugruntowane stanowisko odnośnie kwestii płacowych.