Jeżeli w któryś dzień dojdziemy do wniosku, że wcale a wcale nie mamy chęci żeby pójść do swojej pracy, to jest to znakiem, że najwyższa pora poszukać innej. Lecz takiej decyzji nie można podjąć na szybko i emocjonalnie. Jeśli zaczniemy przeglądać gazety w dziale praca, oferty pracy, to na pewno wyszukamy dużą ilość ofert.

Lecz istotne jest, żeby poszukiwać zajęcia, które, zapewni nam zawodowy rozwój albo też wyższe zarobki, a w najlepszym przypadku obie te rzeczy. W wielu przypadkach powinniśmy nawet popracować dłużej w obecnej pracy i poszukać posady, która nam da większe szanse na rozwój, niż zatrudnić się w przypadkowej firmie i za jakiś czas żałować tego. Ogłoszeniowe działy praca lub też oferty pracy każdego dnia emitują nową porcję ogłoszeń, z tego też powodu powinniśmy je systematycznie i regularnie czytać. Warto też, gdy naprawdę jesteśmy pewni że chcemy zmienić pracę, opracować aplikacyjne dokumenty, aby były gotowe na wypadek pojawienia się ogłoszenia, na które wyślemy swoją odpowiedź.

Systematyczność czytania ofert z kategorii praca, oferty pracy jest niezwykle istotna, ponieważ dużo propozycji jest publikowanych na niezbyt długo, i trochę by było szkoda, gdybyśmy przegapili jakąś ciekawą propozycję.