Zanieczyszczone powietrze to jedna z poważniejszych przyczyn chorób cywilizacyjnych. Coraz więcej mówi się o smogu w miastach, jesteśmy już świadomi jego negatywnego wpływu, a dzięki raportom o stanie powietrza wiemy, w które dni ograniczyć przebywanie na zewnątrz lub używać maski antysmogowej. Co jednak z powietrzem w pomieszczeniach? Część smogu przecież przedostaje się także do naszych wnętrz, do mieszkań, biur czy innych pomieszczeń, w których przebywamy. Poza tym w powietrzu obok zanieczyszczeń chemicznych występują też liczne, groźne dla zdrowia zanieczyszczenia biologiczne: chorobotwórcze bakterie, grzyby, roztocza, pyłki roślin i inne alergeny. Możemy bez trudu zadbać o doskonałą jakość powietrza w naszym domu. Zapewni nam to inteligentny oczyszczacz Xiaomi 2s.

Co wyróżnia oczyszczacz powietrza Xiaomi

Oczyszczacz Xiaomi 2s to następca ocenianego wysoko przez konsumentów poprzedniego modelu. Jest od niego o 40% mniejszy, ale jego nowy, kompaktowy wygląd nie odbił się na wydajności. Nadal oferuje szybkie dostarczanie czystego powietrza (Clean Air Delivery Rate) – 310m3/h. Oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu o wielkości 21 mkwa zajmie mu jedynie 10 minut. Zainspirowany silnikami samolotów, aerodynamiczny system ciśnieniowy, w jaki wyposażony jest Xiaomi Air Purifier 2s, wciąga powietrze do środka i wyrzuca w górę z dużą siłą. Inteligentne sterowanie telefonem umożliwia zdalne włączanie i wyłączanie urządzenia, także na odległość. W ten sposób zawsze będziesz wiedział, że wracasz do domu, w którym jest czyste powietrze. W porównaniu do standardowych oczyszczaczy powietrza Xiaomi Air Purifier wyposażony jest w 360° filtr cylindrowy, który efektywnie pobiera powietrze z każdego kierunku. Trójwarstwowa konstrukcja Mi Air Purifier 2 z filtrem EPA o wysokiej gęstości (japońskiego producenta Torayusuwa) zatrzymuje cząsteczki większe niż 0,3 μm, a aktywowany filtr z węglem kokosowym usuwa formaldehyd, nieprzyjemny zapach i inne szkodliwe substancje. Wymiana filtra jest prosta, a urządzenie samo poinformuje Cię za pośrednictwem aplikacji o konieczności wymiany. Xiaomi wyposażony jest w automatyczne czujniki temperatury i wilgotności powietrza, co pozwala na utrzymanie tych parametrów na optymalnym poziomie. Pracuje bardzo cicho, wyposażony jest także w specjalny tryb cichej pracy, tryb nocny. Oczyszczacz, dzięki specjalnej aplikacji jest łatwy do ustawiania i dowolnego sterowania. Użyj telefonu jako pilota do włączania, wyłączania i przełączania trybów. Aplikacja Mi Home umożliwia również monitorowanie jakości powietrza w domu z telefonu w każdej chwili. Możesz także stworzyć harmonogram do włączania, wyłączania, przełączania się na przykład w tryb nocny. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w nowym modelu Xiaomi zredukowano zużycie energii do jego pracy o 58%. Jego użytkowanie będzie więc ekonomiczne, potrzebuje tylko 4,8 W normalnym trybie, czyli mniej niż energooszczędna żarówka.

Dla kogo przeznaczony jest oczyszczacz i jakich efektów możemy się spodziewać?

Absolutnie każda osoba poczuje dobroczynny wpływ świeżego, czystego powietrza, jakie uzyska w swoim domu czy biurze dzięki oczyszczaczowi Xioami. Pozwoli on odzyskać spokojny i efektywny sen, zredukuje częste po wstaniu bóle głowy czy suchość w gardle oraz efekt zapchanego nosa. Odpowiednie nawilżenie pomoże nam dbać o urodę i przywróci komfort nawet podczas pracy centralnego ogrzewania. Czyste powietrze to doskonała profilaktyka chorób układu oddechowego. Są jednak grupy osób, dla których czyste powietrze jest szczególnie ważne. Bardzo ważne jest, by w czystym powietrzu przebywały niemowlęta oraz małe dzieci, które nie mają jeszcze do końca wykształconego systemu immunologicznego. Ograniczy to ryzyko kontaktu malucha z groźnymi patogenami i alergenami. Inne osoby, których odporność jest z różnych powodów obniżona, np. z powodu chorób czy przyjmowanych leków. Szczególnie ważne zadania silny filtr w oczyszczaczu Xiaomi spełni w domu alergików. Potrafi bowiem zatrzymać najmniejsze cząsteczki pyłków roślinnych czy roztocza kurzu, które są niezwykle silnymi alergenami. Warto też wspomnieć o praktycznym aspekcie stałego oczyszczania powietrza. Dzięki dużej wydajności pracujący stale oczyszczacz zmniejsza częstotliwość konieczności wycierania kurzu aż trzykrotnie. Chociaż palenie papierosów jest w ogóle godne potępienia, a tym bardziej robienie tego w domu, warto jednak nadmienić, że filtry oczyszczacza Xiaomi radzą sobie także z większością substancji szkodliwych zawartych w papierosowym dymie.