Większości palaczy zdaje sobie sprawę z tego, że popularne papierosy zawierają wiele szkodliwych substancji. Mimo tego rzucenie palenia nie jest takie proste. Na rynku od jakiegoś czasu mamy możliwość zakupu e-papierosów. Wielu zastanawia się czy jest to zdrowa alternatywa?

Odpowiedzi powinniśmy szukać we wkładach owych e-papierowych, a właściwie ich składzie. Już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć bardzo istotne informacje – na próżno w nich szukać substancji rakotwórczy i smolistych. W przeciwieństwie do popularnych papierosów. W nich możemy znaleźć tysiące substancji, które powodują raka płuc czy chorób serca. Warto przy tym wszystkim wspomnieć o samej nikotynie – nie powoduje ona raka. Ma ona inny cel – ma nas uzależnić. Stąd tak długo wielu palaczy rzuca palenie.

Jak zatem to wygląda w przypadku e-papierosów?

Tutaj znajdziemy ową nikotynę. Ważne jest jednak to, że podczas zakupu wkładów możemy mieć kontrolę nad jej dawkami. Co jest wielką zaletą, szczególnie dla osób, które naprawdę chcą rzucić palenie. Z czego składają się e-papierosy? To głównie woda, substancje zapachowe (które możemy wybierać podczas zakupów), glikol propylenowy. Zupełnie inaczej wygląda skład zwykłych papierowych – zawierają one ponad 50 rakotwórczych substancji! Wydaje się zatem, że e-papierowy o faktycznie zdrowa alternatywa. Tym bardziej dla osób, które chcą rzucić palenie, bądź są w jego trakcie. Nie da się bowiem z dnia na dzień przestać palić. Jednak nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić.

Po pierwsze nie mogą z nich korzystać osoby, które są chore na astmę. I mimo tego, że jest to o wiele zdrowsza alternatywa to wyklucza się ich stosowania przez kobiety w ciąży. Głównie ze względu na nikotynę. Ogólnie wiele osób poleca korzystanie z e-papierosów. Musimy przy tym pamiętać, że jest to stosunkowo młody produkt na rynku. Nie wiadomo do końca jak zareagują nasze organizmy na e-papierosy po np. 10-20 latach z ich korzystania. Mimo to wielu palaczy chwali je sobie, że dzięki nim rzuciło palenie.